Весільний каталог Івано-Франківщини: відгуки і знижки!
Додати організацію

Як вибрати весільного фотографа?

 

Весільні фотографії – це не лише знімки, це ваші спогади! Тому так важливо вибрати ідеального фотографа. Наші поради допоможуть вам в пошуках.

Головне правило при виборі фотографа: він повинен подобатися вам і як професіонал, і як людина, адже з ним ви розділите такий важливий день у вашому житті, довірите йому свої емоції, почуття і ваші майбутні спогади про весілля.

весільний фотограф

З чого ж почати?

Насамперед визначтеся, чого ви хочете від весільних фотографій, якими ви їх бачите, на скільки годин вам потрібен фотограф в день весілля? Від цього будуть залежати вимоги до професіонала. Чим чіткіше ви будете представляти роль фотографа на вашому весіллі, тим краще буде результат - фотографу буде простіше з вами працювати, а вам потім приємно розглядати ваш сімейний альбом.

Вирішіть, якою ви хочете бачити вашу весільну зйомку: класичною або більш експериментальною? Визначтеся, який стиль фотографії вам подобається, і шукайте фотографа, який працює саме в цьому стилі. Заздалегідь визначтеся з місцем проведення весільної фотосесії – воно повинно доповнювати загальну концепцію свята і бути територіально зручним (не варто в день весілля витрачати занадто багато часу на дорогу).

Пам'ятайте, що краще відвідати менше місць і зробити більше красивих фотографій, ніж намагатися скрізь встигнути і в результаті тільки втомитися.

Портфоліо фотографа

Зрозуміло, що портфоліо фотографа – це один із головни факторів, на підставі якого і відбувається вибір. Також очевидно, що у своє портфоліо всі без винятку фотографи викладають знімки, які вони самі вважають кращими. Це обов’язково  потрібно враховувати при перегляді весільного портфоліо фотографа. Тому будьте готові до того, що фотографії, які ви отримаєте в результаті своєї, реальної весільної фотосесії, можуть бути трохи гіршими від того, що ви бачили у його фотогалереї.

фотограф

Як же вибрати фотографа за його портфоліо? Для цього ми виділили три основні пункти:

1. Фотографій в портфоліо має бути багато.

Хороший знак, якщо в портфоліо є розділ "Вибране", куди викладено 50 або більше найкрасивіших і незвичайних фотографій, зроблених на різних весіллях і, при цьому, є сторінки, присвячені окремим весіллям, куди вміщено від 10 до 50 цікавих знімків, зроблених на одному весіллі.

2. Фотографії в портфоліо повинні бути різними.

У портфоліо неодмінно повинні бути красиві знімки, зроблені в різних місцях, при різних погодних умовах і в різні пори року – це підтвердить великий досвід фотографа і його вміння отримувати "візуальну користь" зі складних умов зйомки.

3. Усі фотографії в портфоліо повинні вам подобатись.

Здавалося б, порада занадто банальна, щоб про це взагалі говорити.

Але якщо, наприклад, при перегляді порфоліо кількість знімків, що викликають у вас питання: "Ну і що тут особливого?" - більше половини, то майстерність і досвід цього фотографа теж далеко не особливі. Відповідно, постарайтеся визначити для себе, яку кількість звичайних, не оригінальних знімків ви готові прийняти від фотографа після вашої весільної фотосесії і з цим визначенням приступайте до вибору.

як вибрати фотографа

І наостанок. Звертайте увагу не тільки на портфоліо фотографа, але і на те, наскільки він вам подобається як людина. Вам повинно бути приємно і комфортно працювати з фотографом, тоді ви не будете відчувати себе скуто, і фотографії вийдуть природними.