Весільний каталог Івано-Франківщини: відгуки і знижки!
Додати організацію

Складаємо весільний сценарій

Хочете, щоб ваше свято пройшло весело і без проблем? Тоді обов’язково треба скласти весільний сценарій. Ви можете скористатися послугами професійних організаторів весілля або ж самі написати сценарій свого свята.

Тим, хто вирішив самостійно розробляти сценарій, ми радо допоможемо.

Для початку зверніть увагу на те, скільки саме гостей ви збираєтеся запросити, врахуйте їх вік, менталітет, ну, і, зрозуміло, ваші власні побажання. Усі ці відомості повідомте людині, який буде виконувати на вашому святі роль тамади або ведучого.

Підготувати весільний сценарій потрібно заздалегідь. Його основною складовою буде, звичайно, розважальна програма вечора. При складанні сценарію врахуйте, що на весіллі, як правило, збирається досить різноманітний контингент: батьки, родичі, друзі, колеги по роботі ... Отже, запрошені будуть ледве знайомі між собою, або вперше побачать одинодного. Ваше завдання – зробити так, щоб усі на вашому святі веселилися і почувалися комфортно. Тому постарайтеся вибрати такі ігри і весільні конкурси, які будуть цікавими для всіх, а також допоможуть усім перезнайомитися. Для цього вам потрібно буде подбати про те, щоб ведучий мав інформацію про всіх присутніх на весіллі. Наприклад, це можуть бути дати народжень, розміри взуття молодят, місця навчання, роботи ... Загалом, фантазуйте!

Пам'ятайте, що весільний сценарій не може бути взятим у знайомих чи скачаний з Інтернету – він повинен бути унікальним, написаним саме під вашу пару. Зрозуміло, в якості основи сценарію можна взяти якийсь конкретний, який вам сподобався. Але тільки в якості основи! Обов'язково підлаштуйте його під свій світогляд, світовідчуття, звички, смаки, інтереси. Ми ж пропонуємо вашій увазі так звану основу більшості весільних сценаріїв.

Деякі етапи весілля є традиційними і обов’язковими, і вони відбуваються у сталій формі (наприклад, церемонія у РАЦСі). А от святкування і бенкет кожен може організувати по-своєму.

Отже, безпосередньо перед самим початком торжества молодят, як правило, зустрічають біля входу в банкетний зал батьки. Завдання ж гостей тим часом – вишикуватися «живим коридором» по обидві сторони від них. Мамі нареченого, за традицією, належить тримати на рушнику хліб-сіль, а мамі нареченої – житні або пшеничні зерна. Ведучому ж потрібно зустріти молодят і провести  їх в зал до батьків. У цей момент повинна грати урочиста музика. Нареченим потрібно поклонитися батькам і відламати (або відкусити) від короваю. Після цього мама молодої повинна посипати їх зерном, яке вона тримає напоготові.

коровай

Потім настає черга свідків виконати свої ролі і супроводити молодят і їхніх батьків до столів, також розсаджують і гостей. Традиційно мову за столом починають батьки нареченої, потім - нареченого. Далі йдуть привітання і тости гостей у напрямку зниження спорідненості (сестер, братів, бабусь, дідусів...).

А коли всі вже дійдуть до необхідної «кондиції», починаються ігри, весільні конкурси, змагання. При цьому важливо вміло чергувати ігри і застілля, щоб гості не впивалися, щоб не засипали і не відчували втоми від ігор. Все добре має бути в міру! І не забудьте про перший танець молодят.

весільні розваги

Під завісу при бажанні можете влаштувати дискотеку. При цьому не забувайте про те, про що ми говорили на початку – про різний вік ваших гостей. Музику необхідно підбирати так, щоб вона підходила для всіх. Також, крім танців, можете скористатися "караоке", влаштувавши змагання у виконанні якого-небудь народного хіта-легенди, відомого всім поколінням.

На завершення банкету, коли вже розрізаний весільний торт або коровай, можна влаштувати так зване прощання молодих з холостяцьким життям. Нехай, наприклад, їх матері знімуть з нареченого бутоньєрку, з нареченої - фату, а свідки пов'яжуть їм фартухи. Потім новоспечені чоловік і дружина повинні пройтися по залу і вибрати молоду пару, після чого зазвучить повільна музика і обидві пари під неї танцюватимуть.

весільний танець