Весільний каталог Івано-Франківщини: відгуки і знижки!
Додати організацію

Незвичайні весільні традиції

Скільки існує народів, стільки і традицій. А весільні традиції посідають особливе місце в культурі кожної країни. А ви знаєте, звідки з’явилось поняття «медовий місяць»? Або чому у фільмах в подружок нареченої однакові сукні? Відповіді знайдете у цій статті.

Зазвичай наречені одягнені в білу сукню. Але, виявляється, це не завжди було так. У давні часи наречені одягали сукні яскравих кольорів, щоб виразити свою радість. Білий колір увійшов у моду західних наречених лише тоді, коли королева Вікторія з’явилася на своєму весіллі у сукні білого кольору, що підкреслював її статус. Символом чистоти білі сукні стали вважатися після того, як християнська церква оголосила їх такими.

біла сукня

Обручки, сплетені із лози або трави – найбільш ранній символ шлюбу. Однак через свою ламкість і недовговічність через якийсь час вони вийшли з моди і були замінені обручками із металу, а в 15 столітті їх на зміну прийшли діаманти, які підкреслювали дорогоцінність стосунків між майбутнім подружжям.

У країнах Заходу прийнято, щоб сукні подружок нареченої були однаковими. Звідки пішов цей звичай? У давнину подружки нареченої одягались так само, як  і наречена, щоб заплутати злих духів, котрі хочуть вкрасти її щастя. Крім того, це допомагало жениху вберегти наречену від викрадення її «конкурентом».

У Давньому Римі шлюб не вважався законним, поки пара не поцілується. Саме поцілунок, на думку давніх римлян, міцно скріплював шлюб.

весільний поцілунок

Мабуть, немає потреби пояснювати, що таке медовий місяць. Але чи знаєте ви, звідки з’явився цей термін? У давній Ірландії, коли пара одружувалась, батьки повинні були переконатися, що молодята упродовж місячного року забезпечені напоєм «медовухою», який готувався зі меду, який перебродив, і після вживання якого у молодят має з’явитись дитина.

У Середньовіччі довжина шлейфу нареченої вказувала на її соціальне становище. Чим довший шлейф, тим наречена була ближча до короля і королеви і тим більшим був її вплив у суспільстві.

довгий шлейф

А ось ще деякі, більш незвичайні весільні традиції, що існують у світі.

Грецька наречена ховає шматочок цукру у свою рукавичку, щоб «підсолодити» союз.

За індійськими віруваннями, дощ у день весілля означав удачу, а  деяких західних країнах вважали навпаки.

Фінські наречені зазвичай ходять від дому до дому з наволочкою від подушки, збираючи подарунки. Разом з нареченою йшов раніше одружений чоловік, що символізувало тривалий шлюб.

Корейські наречені на своє весілля одягають червоні і жовті сукні.

На афро-американських весіллях був поширений звичай повінчатися біль рокитового куща. Рабам у США було заборонено одружуватися. Тому вони виражали свою любов, танцюючи біля рокитового куща під бій барабанів.  

Японські молодята стають чоловіком і дружиною після того, як вип’ють перший із десяти ковтків саке.

Існує також давній англійський звичай: нареченій у день весілля потрібно одягнути щось старе, що-небудь нове і щось позичене. Зі старого родичі пропонували дівчині, наприклад, бабусине намисто або мамину весільну сукню. Ці елементи означали міцний зв’язок між поколіннями. «Нове» символізує місце для майбутнього, для цього можна взяти сукню, фату, намисто або букет. Позичене щастя символізується чимось, взятим у борг. Це обов’язково повинна бути річ, яка принесла щастя її власнику. Для цього можна взяти брошку свекрухи, батькову шовкову хустинку або весільну пісню батьків.