Весільний каталог Івано-Франківщини: відгуки і знижки!
Додати організацію

Вінчання у церкві: чи обов’язково це?

Часто можна почути питання: «Якщо шлюб офіційно зареєстрований, то для чого ще вінчатись у церкві? Щоб переконати Бога у своїх почуттях? Але навіщо, якщо Він і так знає все?»

вінчання у церкві

Насамперед зауважимо, що для створення сім’ї вінчатись не потрібно. Шлюб створюється домовленістю двох закоханих людей. Суть такого договору дуже проста: взаємне визнання один одного чоловіком і дружиною і взяття відповідальності один за одного і за своїх майбутніх дітей. Реєстрація, визнання родичами, вінчання, весілля – усе це другорядне по відношенню до таїнства любові двох людей і їх взаємному рішенні створити сім’ю.

Якщо запитати в будь-якої пари із багатьох тих, що приходять до церкви вінчатись, яке значення для них має вінчання, то не всі готові дати чітку конкретну відповідь. Одні це роблять за бажанням своєї другої половинки, інші – заради  краси обряду, ще інші вважають це обов’язковою традицією.  Дехто вірить, що це вбереже від розлучення.

таїнство вінчання

Перш ніж говорити про сенс вінчання, звернемо увагу на один важливий момент, який відрізняє християнський підхід до шлюбу від інших. Коли ми говоримо про взаємний договір, прийняття рішення створити сім’ю, то для християн це означає лише одне – цей союз назавжди. Не може бути сім’ї там, де з самого початку закладена установка обмеженості сімейного союзу, де є ймовірність, що може бути й інший шлюб, кращий за перший.

Якщо взаємне рішення про створення сім’ї прийнято, то для його легітимності у всі часи було потрібне публічне засвідчення взаємної любові і відповідальності, у наш час – це реєстрація шлюбу. Це визнання загалом дуже важливе, по-перше, щоб звести до мінімуму випадки обману і корисності. По-друге, для юридичного визнання дітей і вирішення будь-яких труднощів.

Давні римляни розрізняли два типи відносин між чоловіком і жінкою: сім’я і конкубінат. Останній означає співмешканство без будь-яких обов’язків і юридичних наслідків. Це цілком законне явище як у давнину, так і в наш час. Кожен вибирає той спосіб життя, що йому підходить.

обряд вінчання

Вінчання – це Святе Таїнство, в якому подружжю підноситься Божа Благодать, що освячує їх союз і дарує їм Боже благословення на спільне життя, народження і виховання дітей. Щоб вінчання було справжнім і дієвим, молодятам необхідно дотримуватись деяких умов.

Перша з них: вінчають тільки сімейну пару – чоловіка і дружину. На практиці це виявляється в обов’язковій вимозі від бажаючих повінчатись державного свідоцтва про шлюб.

Друга умова: повінчаною може бути тільки християнська сім’я – союз християнина і християнки.

Третя умова: розуміння суті вінчання і прийняття її.

Вінчання не дає якихось благ сім’ї, не позбавляє труднощів, не гарантує вберегти від розлучення. У ньому дається Божа благодать, Божа милість, але, що не менш важливо, дається допомога для конкретної задачі – бути саме християнською сім’єю, тим острівком любові і миру, де панує Христос.

Отже, як бачимо, у вінчанні ставиться задача і даються сили її вирішити, але від самих людей залежить, подужають вони цю справу чи ні.

шлюб