Весільний каталог Івано-Франківщини: відгуки і знижки!
Додати організацію

Як вибрати фату?

Фата – це традиційний символ нареченої. А весілля – не лише створення сім’ї. Для дівчини це ще і своєрідний обряд переходу від батьківського роду до роду свого чоловіка. Дуже важливо було, щоб під час цього переходу наречена була прихована від очей недоброзичливців. Тому фата була для неї оберегом.

фата

Елемент прихованості нареченої має давню історію, але до нашого часу дійшов у більш красивому і ніжному вигляді фати.

Незважаючи на те, що весільна фата – це досить давній аксесуар, у всьому світі вона залишається омріяним і найбільш популярним головним убором серед наречених. Якщо запитаєте у своїх заміжніх подруг, коли вони вперше відчули себе нареченою, вони неодмінно скажуть про момент, коли одягається весільна фата.

Справді, є в цьому шматку білої тканини щось незвичайне і навіть чарівне, що підкреслює образ нареченої. Адже саме фата надає образу молодої тієї романтичності й урочистості, створює навколо неї ефект чарівної і таємничої аури.

Пропонуємо деякі корисні поради з цього приводу.

Візьміть із собою фату, коли йдете робити пробну зачіску. Завдяки такій примірці Ви зможете спокійно роздивитись і оцінити сумісність укладки та аксесуарів (фата, вінок, шпильки), а також вибрати спосіб закріпленні фати у волоссі.

Обов’язково купуйте фату разом із сукнею. Якщо ж сукню Ви вже купили, то візьміть із собою зразок його тканини, щоб дібрати відповідну по фактурі і кольору фату.

Відповідність весільної сукні і фати

Пишна сукня, з кругами.

Для такої найчастіше беруть довгу фату, яка спускається до рівня талії ззаду і спереду закриває лице нареченої. Якщо планується вінчання у церкві, то також краще взяти довгу фату.

фата до пишного плаття

Коротка сукня, що облягає фігуру

Візьміть коротку фату, яка буде доходити до плечей. При бажанні її можна використати як вуаль, це надасть образу загадковості й елегантності. Але не прикрашайте краї фати стрічкою – візуально це вкорочує зріст. Кріпиться така фата на «маківці» з допомогою корони або дрібних шпильок.

коротка фата

Довга сукня, що облягає фігуру

Стилісти радять до такої сукні вибрати довгу фату-мантію, яка досягне до підлоги і навіть буде тягнутись шлейфом. Така форма буде виглядати розкішно й елегантно.

довга фата

Глибоке декольте

Якщо Ви віддаєте перевагу сміливій і відкритій сукні, без бретельок, то можете взяти фату-шаль, яку потрібно просто накинути на плечі. Така фата додасть до Вашого образу відтінок ніжності і беззахисності.

Проста сукня, без особливих прикрас

До такої сукні просто необхідно дібрати красиву фату. Виберіть фату середньої довжини. Бажано, щоб вона була прикрашена вишивкою або ж дрібними бусинами.

Розкішно прикрашена сукня

У такому випадку, навпаки, потрібно взяти максимально просту фату. Край фати можна прикрасити такими ж елементами, які є на сукні. Це можуть бути стрази, пайєтки, дрібні перлини, штучні діаманти і вишивка.

З фатою здавна пов’язано безліч прикмет, деякі з них дійшли і до нашого часу. Одна з найвідоміших: не можна викидати фату, продавати чи дарувати комусь. Її потрібно зберігати все життя як оберіг сімейного щастя.