Свадебный каталог Ивано-Франковской: відгуки и скидки!
Добавить организацию

Оформление и сервировка свадебного стола

Оформлення і сервірування весільного столу є важливим етапом у підготовці до урочистостей, створенні святкової атмосфери. Дуже важливо при цьому – не пропустити жодної деталі, яка могла б зіпсувати загальне враження про ваше весілля. Про ці, здавалося б, дрібниці і поговоримо.

Столова білизна

Святковий вигляд столу залежить від столової білизни: скатертин, серветок, рушничків. Весільні столи мають бути накритими білими скатертинами. Під скатертину бажано підкласти фланель, сукно або будь-яку іншу м’яку тканину. Завдяки цьому скатертина ляже рівніше, а брязкання від приборів і тарілок зменшиться. Зрозуміло, що краї скатертини повинні опускатися з усіх сторін однаково не менше 25 сантиметрів, але не нижче за сидіння стільця.

сервіровка стола

Серветки – обов’язковий елемент сервірування столу. Вони можуть бути різноманітних розмірів, але обов’язково квадратної форми. І. звичайно, серветки варто трохи підкрохмалити, тоді їх легше скласти акуратно.

Сервірування столу

Загальноприйняте правило розстановки посуду дуже просте – тарілки і столові прибори  потрібно ставити у тій послідовності, в якій будуть подаватися страви. Наприклад, на тарілку для гарячих страв ставиться тарілка для закусок. Тарілочку для хліба ставлять ліворуч.

Вилки і ножі розміщуються тим далі від тарілки, чим скоріше вони знадобляться. Тобто вилка для салату вийде крайньою, а для гарячих страв – поближче до тарілки. Десертні прибори кладуться над тарілкою. Ножі потрібно класти  праворуч, направляючи  лезо до тарілки, ложки – випуклістю вниз, а вилки – ліворуч від тарілки зубчиками догори, щоб не зіпсувати скатертину. 

Класичні правила передбачають не більше трьох приборів на столі одночасно, тому, якщо ваша урочиста вечеря передбачає 10 замін страв, не варто намагатися розкласти усі необхідні вилки  і ножі на столі відразу. Усі тарілки повинні стояти на невеликій відстані від краю столу, утворюючи пряму лінію паралельно до краю.

Вино і воду на стіл ставлять відкоркованими. Соки, морси, горілку і різноманітні настойки краще подавати в графинах. Келихи ставлять праворуч від тарілок у тій послідовності, в якій планується подача напоїв. Шампанське ставлять у відерце з льодом і накривають серветкою або зберігають у холодильнику і відкорковують безпосередньо перед вживанням.  

Квіти на весільному столі

На святковому столі квіти повинні бути обов’язково. Розмір і форма столу, різноманіття видів квітів, колір скатертини, загальне оформлення приміщення, естетичні смаки молодят – усе має важливе значення при оформленні банкету квітами. Квіти повинні гармонійно поєднуватися між собою, з предметами сервірування та інтер’єром.  Зауважимо. Що вони не повинні мати сильний аромат, оскільки поєднання запахів квітів і страв не завжди приємне. Не варто використовувати квіти, які вже відцвітають, тому що їхні опалі пелюстки можуть потрапити в тарілку зі стравою. Букети. Які будуть стояти в центрі стола, повинні бути низькими, навіть плетучи ти, щоб вони не заважали гостям спілкуватися. Висота такої композиції не повинна бути більшою 20-25 сантиметрів.

квіти на весільному столі

Дуже ефектно виглядає головна весільна композиція зі свічками. А на великому довгому столі краще поставити кілька низьких букетів або зробити нешироку квіткову доріжку, розмістивши на близькій відстані невеликі однакові низькі вази з квітами.

Якщо стіл круглий, то квіти потрібно поставити в центр, а на овальному столі можна поставити декілька композицій: одну центральну і дві бокові. На столах, розставлених буквами Т або П, ставлять декілька однакових квіткових композицій.

Підсвічники

Підсвічники також належать до поширених прикрас, що надають святковому столу особливої урочистості. Популярними вважаються старовинні бронзові і срібні канделябри. Рівні високі свічки у високих підсвічниках не будуть засліплювати гостей за столом і не заважатимуть їм бачити один одного, та все ж не варто перебільшувати кількість таких прикрас на столі.

свічки на бенкетному столі

Картки для гостей

Якщо ваш весільний банкет розрахований на велику кількість гостей, то потрібно подбати про гостьові картки, які розкладають на столах перед приходом гостей, щоб ті могли легко знайти своє місце за великим весільним столом.