Свадебный каталог Ивано-Франковской: відгуки и скидки!
Добавить организацию

Свадебные годовщины

Кожен рік шлюбу має певну річницю, святкування якої має власні традиції і символізує черговий етап спільного життя.

Зелене весілля – це день одруження. Святкується упродовж усього першого року після укладення шлюбу кожного місяця в число весілля. Талісманом є вінок мирту як знак юності, свіжості і чистоти.

весілля

Ситцеве (марлеве) весілля – 1 рік. Як відомо, ситець – дуже тонка тканина, зазвичай яскравого забарвлення. Подружнє життя через один рік після весілля асоціювалася саме з цим матеріалом. Любов ще не охолола і не втратила своїх яскравих фарб, але відносини ще тендітні і хиткі.

У цей день молодятам прийнято дарувати ситцеві хусточки, фартухи, фіранки, скатертини, ситцеві подушечки у вигляді серця і постільну білизну та інші подарунки з ситцю і шовку.

Паперове весілля – 2 роки. На другий рік відносини ще не міцні і рвуться легко, як папір, а отже, все в руках самих молодих. Подружжю дарують паперові подарунки: гарні книги, картини, фотоальбоми, календарі або пачку грошей.

Шкіряне весілля – 3 роки. Ця дата вважається першим значним етапом: відносини стали досить міцними, але все ще не усталеними і гнучкими, як шкіра. У якості подарунка на цей весільний ювілей згодиться Все шкіряне.

Лляне (воскове) весілля – 4 роки. Льон – це символ достатку і розкоші, яку могли собі дозволити не всі. Обов'язковою прикрасою на столах є красиві свічки.

Гості можуть дарувати подружжю всілякі плетіння, макраме, лляну постільну білизну, лляні скатертини, рушники і покривала.

Дерев'яне весілля – 5 років. Це перший солідний ювілей. Цю радісну дату слід відзначати обов'язково. Сімейний союз став вже досить міцним, але небезпека пожеж (сімейних сварок) все ж існує. Подружжю прийнято дарувати різні вироби з дерева – посуд, шкатулки, дрібні предмети меблів, дерев'яні прикраси та вироби.

Рожеве весілля або День Троянд – 10 років. Це перша кругла дата в сім'ї і тому відзначається з усім розмахом. На це торжество запрошуються всі, хто був на одруженні. Чоловік дарує дружині букет троянд як символ любові, віри і надії на наступне десятиліття. Обов'язкова умова до подарунків – не їхня практичність, а краса. Бажано, щоб елемент троянди був присутній на одязі кожного гостя (візерунок на сукні, квітка в петлиці або просто відповідний колір одягу). На столі обов'язкові свічки, рожеве вино, чай з пелюстками троянд і, звичайно, прикрашений трояндами торт.

трояндове весілля

Скляне весілля – 15 років. Це знаменна дата, яка вимагає відповідного торжества, на честь якого запрошуються гості: бажано свідки одруження, кращі друзі, родичі. Скляне весілля – символ чистоти подружніх відносин. Звичайно, і подарунки мають символізувати чисті і прозорі, як скло, відносини між подружжям – вази, келихи, салатниці, чарки тощо.

Фарфорове весілля – 20 років. Посуд, подарований у перші роки спільного життя вже розбився, і треба допомогти ювілярам в поповненні чайного і кавового начиння. На таке весілля прийнято дарувати кавовий, чайний або столовий сервіз, залежно від смаку і переваги подружжя.

Перлинове  весілля – 30 років. Символом бездоганних відносин між подружжям є натуральні перли. У цей день чоловік дарує дружині намисто з перлів, в якому прожиті роки, як перлини, нанизані на нитку часу. Гостям слід підносити ювілярам подарунки перламутрового кольору, білого, чорного і рожевого відтінків (як кольори натуральних перлів).

перлове весілля

Рубінове весілля – 40 років. Рубін – символ любові і вогню. Він зберігає щастя і любов. На цю річницю чоловік дарує дружині перстень з рубіном або ж вставляв рубін в обручку. Гості дарують подарунки рубінового кольору.

Золоте весілля – 50 років. Тільки любов, відданість, ніжність і повага подружжя допомогли досягти цієї дати. Золоте весілля – свято, яке збирає всю родину навколо батьків-засновників. Саме золоте весілля свідчить про те, що в такій родині любов і щастя передаються у спадок. Поруч з ювілярами – «плід» їх багаторічного спільного життя: щасливі діти, внуки, правнуки. Подружжя одягає один одному нові обручки, а старі передає онукам і правнукам як сімейну реліквію. Гості дарують красиві і дорогі подарунки.

золоте весілля

Діамантове (алмазне) весілля – 60 років. Діамант (або алмаз) - не тільки найбільш твердий з каменів, але і найкрасивіший, тому він так дорого коштує. Рідко зустрічаються щасливі пари, які дожили до таких років однією сім'єю. У цей знаменний день діти, внуки і правнуки обов'язково повинні подарувати обручки з діамантами в знак величезної поваги, подяки, любові і відданості.

Благодатне (вдячне) весілля – 70 років. Діти, онуки, правнуки дякують подружжю за їхню любов, надійність і теплоту.

Дубове весілля – 80 років. Сімейне життя таке ж довголітнє, як і це величаве і міцне дерево.